Prof. Dr. Erdoğan Alkin Hocamızı Uğurladık

İÜ İktisat Fakültesi mezunlarımızdan değerli hocamız Prof. Dr. Erdoğan Alkin için 30 Mart 2013 tarihinde İÜ Rektörlüğü’nde cenaze töreni düzenlendi.

Saat 10’da başlayan cenaze töreninde Prof. Dr. Erdoğan Alkin’in arkadaşları, öğrencileri duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Törene İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat, İÜ İktisat Fakültesi Dekanı Halis Ersöz, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Nevzat Yalçıntaş birçok akademisyen ve öğrenci katıldılar.

Prof. Dr. Erdoğan Alkin’in cenazesi aynı gün Teşvikiye Camiinde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

Prof. Dr. Erdoğan Alkin

Erdoğan Alkin, 19 Mart 1936’da İstanbul’da doğdu. 1959’da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1963’te OECD bursuyla Hollanda’ya gitti ve Forum 2023 Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazandı. Bir dönem Milliyet’te yazarlık yaptı.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in Prof. Dr. Erdoğan Alkin’in Vefatı Nedeniyle Yayımladığı Başsağlığı Mesajı:

“Türkiye’nin önde gelen iktisatçılarından ve İktisat Fakültemizde uzun yıllar hizmet veren Değerli Hocamız Prof. Dr. Erdoğan Alkin’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Prof. Dr. Erdoğan Alkin Hocamız İstanbul Üniversitesi çatısı altında, iktisat, fiyat teorisi ve uluslararası ekonomik ilişkiler başta olmak üzere bir birinden değerli bir çok eser üretti. . Çok sayıda öğrenci ve akademisyen yetiştiren Prof. Dr. Erdoğan Alkin Hocamıza Allah’tan Rahmet, yakınlarına ve İstanbul Üniversitesi camiasına başsağlığı diliyorum.

Mekanın Cennet olsun Değerli Hocam.

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

04/01/2013
1200 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Telefon: 0 (212) 440 00 00 (10054)