İstanbul Üniversitesi’nden Orta Öğretim İçin Yeni Eğitim Projesi

Yaşam Boyu Eğitim konusunda çok önemli projeler başlatan İstanbul Üniversitesi’nden orta öğretim için yeni bir proje daha.  Çocuk Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi, 2. Üniversite, Uzaktan Eğitim ve Açık Öğretim gibi yaşam boyu eğitim alanına yeni projeler üreten İstanbul Üniversitesi, orta öğretim alanında da Adıgüzel Eğitim Kurumları ile birlikte yeni bir çalışma başlattı.

IU_Adiguzel_protokol (3)

Ülkemizin en köklü ve ilk üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi’ne bağlı İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı, Adıgüzel Eğitim Kurumları ile önemli bir işbirliğini hayata geçirmek için ilk adımı attı. İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve Adıgüzel Eğitim Kurumları Kurucusu Mevlüt Adıgüzel ile Kurucu Temsilcisi Ebru Adıgüzel Tunaboylu’nun katılımıyla gerçekleşen törende ikili anlaşma imzalandı.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı ile Adıgüzel Eğitim Kurumları arasında yapılan anlaşmaya eğitim desteği sağlayacak. Geleceğin gençlerini yetiştirerek üniversiteye hazırlamak için eğitim deneyimlerini bir araya getiren her iki kurum, yeni ders programları, eğitimde yeni yaklaşımlar ve ders müfredatlarının zenginleştirilmesi için ortak çalışmalar yapacaklar. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi akademisyenlerinin yer alacağı çalışmaların, orta öğretim alanındaki yeni politikaların belirlenmesine de öncülük etmesi bekleniyor. Yeni eğitim teknolojilerinin ve yeni eğitim politikalarının bir araya getirileceği bu ortak çalışma ile İstanbul Üniversitesi,  orta öğretim için de yeni bir model ortaya çıkarmak istiyor.

IU_Adiguzel_protokol (5)

İÜ Mensuplarına %50 indirimli

Ayrıca Adıgüzel Eğitim Kurumları,  Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi öğrencilerinin hem staj yapabileceği hem de stajlarda başarılı olup seçilen öğrencilerin eğitim sonunda öğretmen olarak çalışabilecekleri bir eğitim kurumu olacak. Anlaşma gereğince de İstanbul Üniversitesi Mensuplarının çocukları bu okullardan %50 indirimli olarak yararlanabilecek.

IU_Adiguzel_protokol (4)

Başlatılan bu ortaklıkla, İstanbul Üniversitesi’nin köklü ve deneyimli bilimsel kadroları, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları öğrencilerine ve ülkemizin eğitim alanına büyük katkılar sağlayacak.

Adıgüzel Eğitim Kurumları

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

08/15/2014
2086 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Telefon: 0 (212) 440 00 00 (10054)