İstanbul Üniversitesi’ne Hoş Geldiniz

İstanbul Üniversitesi’ni Tercih Eden Sevgili Öğrencilerimiz,

Ülkemizin en köklü öğretim kurumu olan İstanbul Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Bu yıl düzenlenen Lisans Yerleştirme  Sınavı’nda gösterdiğiniz başarıdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Uzun bir dönem zorlu sınavlardan sonra İstanbul Üniversitesini kazandınız. Hayatınızın bu önemli döneminde İstanbul Üniversitesi olarak hep yanınızda olacağız.

560 yıllık geçmişe sahip İstanbul Üniversitesi’nde eğitim alan binlerce öğrenciye her yıl 15 bin yeni öğrenci daha eklenir. Mezun olup yeni bir hayata başlayan öğrencilerin sıralarına, her eğitim yılı başında yenileri oturur. Bu kurumun çatısı altında ders veren bilim insanları, ürettikleri bilgileri bu kez yeni gelen gençlere aktarır. Geçmişin mirası, bugünün heyecanı ve geleceğin vaat ettiği umutlar, İstanbul Üniversitesi’nde bir araya gelir.

Üniversitemiz, 20 fakülte, 3 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 16 enstitü, Rektörlüğe bağlı 3 bölüm, 63 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile 110 bini aşkın öğrenciye 64 önlisans, 183 lisans, 365 yüksek lisans, 276 doktora olmak üzere toplam 888 programla “Öğrenci Dostu” anlayışıyla eğitim veren modern bir eğitim kurumudur.

Türkiye’nin en seçkin eğitim kadrolarına sahip olan Üniversitemiz, 1500 Profesör, 450 Doçent, 800 Yardımcı Doçent ve 2350 Öğretim Üye Yardımcıları ile yaklaşık 5100 akademik personele sahiptir ve gerek ulusal gerekse uluslararası çalışmalarıyla bilim dünyasında etkin konumdadır.

Üst Üste 8 yıl boyunca Dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına giren tek Türk üniversitesi olan Üniversitemiz, Avrupa’da kurulan ilk on üniversiteden biridir. Tarihi boyunca bilimin, çağdaş değerlerin ve toplumsal aydınlanmanın öncüsü olan Üniversitemiz, öncülük ve önderlik görevini başarıyla sürdürmektedir.

Üniversitemizi tercih eden her öğrenci, İstanbul Üniversitesi’nden alacağı kaliteli eğitim ve kültürel değer yargılarıyla geleceğimizin daha aydınlık olmasına katkıda bulunacaktır.

İstanbul Üniversitesi mensubu olan siz değerli öğrencilerimizle Üniversitemizin bilimsel üstünlüğünü, çağdaş ve modern hizmet anlayışını daha iyi yerlere taşıyacağız. Yüreğinizden geçen en güzel yerde en iyi eğitimi almanız temennisiyle  başarılar dilerim.

En içten sevgilerimle.

 

Prof. Dr. Yunus SÖYLET
İstanbul Üniversitesi Rektörü

 

KAYIT KILAVUZU VE “İÜ YENİKAYIT 2013″ WEB SAYFAMIZ 1 AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE YAYINDA OLACAKTIR.

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

 

08/01/2013
1882 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Telefon: 0 (212) 440 00 00 (10054)